Konference Proměny noci

Mezioborová konference Proměny noci.

Česká astronomická společnost ve spolupráci s CHKO Beskydy pořádá mezioborovou konferenci, jejímž jednotícím tématem bude tma, noc, noční přidané světlo, proměny nočního prostředí…

Konference se koná v sobotu 4.3.2023 za laskavého hostitelství Planetária Ostrava. Program bude začínat od 9 hodin, s možností pokračování do nočních hodin s možností odborných ukázek či astronomického pozorování.

Podrobný program bude zveřejněn na těchto stránkách koncem měsíce ledna, aktuálně je ještě možné přihlašování příspěvků na níže uvedený email.

Aktuálně přihlášení přednášející a obory

  • Michal Bareš – astronomie
  • Pavel Suchan, Jan Kondziolka – astronomie
  • Petr Wolf – chiropterologie
  • Petr Pyszko – entomologie
  • Petra Macounová – epidemiologie
  • Lenka Naldoniova, Vladimír Šiler – filozofie
  • Roman Maňák – mykologie

Návratka
Účast není podmíněna odesláním návratky, je možné dorazit i „neohlášeně“. Konference však bude nejen o přednáškách, ale zejména o možnosti diskuze s odborníky, proto budeme rádi vědět předpokládaný počet návštěvníků k zajištění dostatku pohoštění v kuloárních diskuzích:-) Prosíme o zaslání informace o počtu přihlašovaných účastníků na email kondziolkajan@seznam.cz a sdělení, zda se zúčastníte oběda a večeře.

Účastnický poplatek, strava
Účastnický poplatek je stanoven v dobrovolné výši, stejně tak poplatek za stravné (ten bude uveden jako doporučený). Občerstvení je zajištěno v prostorách planetária. Případné požadavky na dietní stravu prosím uveďte emailem.

Ubytování, doprava
Organizátoři mají omezenou možnost ubytování, případně odvozu z nádraží. V případě potřeby prosím připojte požadavek do návratky. Nejbližší zastávkou MHD je autobus Krásnopolská, cca 5 min chůze.

Kontakt
Jan Kondziolka, kondziolkajan@seznam.cz, tel. 777814074