Milada MoudráMilada Moudrá
Absolventka ochrany životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy se zájmem o astronomii. Snaží se o začlenění ochrany nočního životního prostředí do povědomí zejména odborné veřejnosti.

 

Pavel SuchanPavel Suchan
Pracuje v Astronomickém ústavu AV ČR. Zde se mj. zabývá ochranou pozorovacích podmínek observatoře v Ondřejově. Je místopředsedou České astronomické společnosti a předsedou Odborné skupiny pro tmavou oblohu České astronomické společnosti. V problematice světelného znečištění se pohybuje od samého začátku v České republice, od roku 2001. Byl u všech zákonodárných iniciativ v parlamentu a také u vzniku všech tří oblastí tmavé oblohy u nás.

 

Pavla HudcováPavla Hudcová
Studentka programu Komunikace, multimédia a elektronika na fakultě elektrotechnické ČVUT, která je režisérkou, scénáristkou a produkční našich videoklipů a zodpovědná za vzdělávání dětí a mládeže na školách ve spolupráci s Astronomickým ústavem v Ondřejově.

 

Michal BarešMichal Bareš
Dlouholetý astronom amatér se zájmem o tmavou oblohu a pozorování objektů vzdáleného vesmíru. Autor mnoha textů na tomto webu, člen International Dark-Sky Associaton, specializuje se na měření světelného znečištění a podílí se na aktivitách v Manětínské oblasti tmavé oblohy.

 

Jan KondziolkaJan Kondziolka
Je hlavním iniciátorem vzniku Beskydské oblasti tmavé oblohy, autorem a koordinátorem mimořádně úspěšného projektu podpořeného nadací Think Big v letech 2011-2013. Jeho aktivity se soustředí zejména na Moravskoslezský region.

 

Martin PetrásekMartin Petrásek
Vystudoval teoretickou fyziku a astrofyziku na Slezské univerzitě v Opavě, kde se nyní věnuje rozvoji oboru zaměřeného na nová média, multimédia a popularizaci vědy. Spolupracuje s kolegy z oboru Monitorování životního prostředí, vedl několik bakalářských prací na téma světelného znečištění. Problematice rušivého světla se věnuje také na komunální úrovni. Je členem Urbanistické komise rady města Opavy a je předsedou dozorčí rady Technických služeb v Opavě, které mají na starosti veřejné osvětlení ve městě.

 

Martin MašekMartin Mašek
Je spojený především s Jizerskou oblastí tmavé oblohy. Pracuje pro Fyzikální ústav AVČR a je autorem mnoha měření světelného znečištění nejen u nás, ale i v zahraničí. Stará se o prezentaci kampaně na sociálních sítích.

 

Vojtěch KohoutVojtěch Kohout
Hlavní autor webové databáze SkyQuality.cz. Navrhnul a zprovoznil fotografickou sestavu, která je používána pro měření světelného znečištění. Jeho aktivity se zaměřují především na oblast Šumavy, která je nejtmavším místem v České republiceSdílet tento článek

  • Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • Pinterest